İmece Oyun Kulübü

'İmece’- Türk kırsal yaşamına ait geleneğe göre, belediye desteği olmayan tarım bölgelerinde halkın kendi içinde iş bölümü yapması ve birbirine destek vermesi. Kişilerin, sürdürülebilir bir gelişim sağlamak için birbirlerine yardımcı oldukları, yazılı olmayan yasalara dayanan çalışma biçimi.

 

Vizyonumuz

İmece Oyun Kulübü olarak hayalimiz, 1,5-6 yaşları arasındaki çocuklarımız için evlerindeki gibi sevgi ve şefkat dolu bir ortam yaratmak ve böyle bir ortamda beslenip büyümelerini sağlamak. Bunun için de çocuklarımızın mümkün olduğunca doğal malzemelerin kullanıldığı oyuncaklarla bezeli bir anaokulunda zihinleri, elleri ve yürekleriyle katılacakları el işi ve sanat çalışmaları yapmalarını, hava koşulları nasıl olursa olsun dışarıda, doğal bir ortamda oynamalarını, keşfedip öğrenmelerini istiyoruz.

Her çocuk, aile ve öğretmenin eşit olarak görüldüğü İmece Oyun Kulübü'nde değişik din ve kültürlerden gelen ebeveynler bahçecilik, temizlik, çamaşır, piknik, festival, vs. gibi oyun kulübü faaliyetlerine katılmaları için teşvik edilir ve bu şekilde çocuklarının eğitimine katılmaları için cesaretlendirilirler.

Misyonumuz

Kabul görmüş ve saygın bir Waldorf anaokulu yaratmak üzere çalışmak.

Neden kar amacı gütmeyen ebeveyn insiyatifi?

Bizler, eğitimin insani bir hak olduğuna, her çocuğun iyi bir eğitim alma hakkına sahip olduğuna inanıyoruz. İmece'yi kuran aileler olarak günümüzde eğitim için yegane iki seçeneğin devlet okulları veya çok pahalı özel okullar olduğunu ve her ikisinde de çocukların günlerini çok kalabalık sınıflarda, dışarıda yeterince zaman geçirmeden ve besin değeri düşük yiyeceklerle beslenerek geçirdiklerini gözlemledik. Oysa bizler çocuklarımızın bireysel ihtiyaçlarının tam olarak karşılanmasını ve ebeveyinlerin erken yaş dönemindeki çocuklarının eğitiminde yer almalarını istiyorduk.

BESD İlkokul Projesi

En büyük çocuklarımızın ilkokula gitme vakti yaklaşırken bizler de yeni bir döneme geçiş yaparak T.C. Milli Eğitim Bakanlığı kriterlerine uygun olarak Waldorf İlkokul Projesi'ni başlatmak için çalışmalara başladık. İlkokulumuzun amacı Türkçe, İngilizce, Matematik, Spor, Sosyal Bilgiler, Fen ve Sanat dallarını da kapsayan bir eğitimle akademik, sosyal, duygusal ve fiziksel olarak eksiksiz çocuklar yetiştirmek.Bize destek olmak için tıklayın...

Video

Galeri

Sponsorlar

  • Karakaya Retreat